Úvodní strana         Leštění světel         Leštění automobilů         Fotogalerie         Náš příběh         Ceník         Kontakt              Facebook  Instagram

Leštění plastových světlometů

  Dnes již většina výrobců automobilů preferuje na své automobily montáž plastových - polykarbonátových předních světlometů. Hlavní přínos je v nižší hmotnosti, levnější výrobě, větší bezpečnosti, větší designové variabilitě a především v podstatně lepší svítivosti oproti skleněným světlometům. Světlomety s čirou optikou umožňují výrobcům zakomponovat klasické halogenové žárovky, xenonové výbojky, LEDky a v poslední řadě i laserové světlomety, případně kombinaci těchto světelných zdrojů.

  Jde však o plast, který mnohem méně odolává běžným provozním podmínkám, kartáčovým myčkám, UV záření, teplu, celodennímu povinnému svícení, odlétajícím kamínkům, prachu a střídajícím se povětrnostním vlivům. Důsledkem toho je většinou matný - zoxidovaný, zažloutlý povrch, který nelze v běžných domácích podmínkách ničím odstranit.

Světla před leštěním

  My se přímo specializujeme na renovaci jednotlivých světel i celých sad světlometů, bočních blinkrů, zadních svítilen, a dalších.
V našich možnostech je navrácení původního vzhledu Vašim světlometům a především jejich hlavní funkci - svícení.
  Jsme vybaveni profesionální technikou a přípravky od celosvětově známých společností Rupes, Kamikaze Collection, Meguiar´s, Gyeon, Angelwax, Auto Finesse a 3M které se specializují na autokosmetiku a přípravky na renovaci a údržbu automobilů.

Auto Finesse       Meguiar´s since 1901          GYEON

  Kdy renovovat plastová světla?

   Máte pocit, že Vaše světla nesvítí dostatečně?
   Jsou světla na Vašem automobilu matná, zažloutlá, poškrábaná?
   Nechcete riskovat nepříjemnosti při STK či silniční kontrole?
   Neprošlo Vaše auto STK či běžnou silniční kontrolou?
   Nelíbí se Vám zašlá světla?
   Chcete mít světla jako nová, ale nechtějí se Vám kupovat nová - drahá?
   Chcete dobře vidět i za tmy?
   Po nehodě máte jedno světlo nové a druhé zašlé?

Porovníní svítivosti zašlých a vyleštěných světlometů Škoda Fabia

Rozdíl svítivosti zašlých a následně vyleštěných světel Škoda Fabia první generace.
  Kresba od vyleštěných světlometů (vpravo) je o poznání ostřejší než u zašlých. Celkově se zvýšila svítivost, dosvit a je také více osvětlená vozovka. Zašlé světlomety také lámou světlo více směrem nahoru, což může způsobit oslnění protijedoucích řidičů.

  Postup při renovaci světel

  Naše technologie a postupy na renovaci světel Vám umožní ušetřit čas a peníze za demontáž a montáž světel. Vše se odehrává přímo na Vašem voze bez nutnosti cokoliv demontovat.
  Základem úspěchu tohoto postupu je zakrytí laku kolem světlometů, aby nedošlo k jeho poškození. Následně se světlomety vícekrokově přebrousí, aby se odstranila zoxidovaná horní vrstva plastu, rozbrousí se do jemna škrábance a poté se finální vyleštění provede speciální leštící pastou a kotoučem. Aby byl efekt dlouhodobý, nanáší se na vyleštěné světlomety ochranná keramická UV vrstva Gyeon Q2M Trim.

  Ceník rozleštění (renovace) světlometů

  Cena za rozleštění (renovaci) jednoho světlometu se pohybuje od 650 Kč do 800 Kč (1.300 Kč - 1.600 Kč za pár) dle náročnosti, rozsahu poškození a velikosti světlometu.
Zadní svítilny 300 Kč - 450 Kč za kus.
Boční blinkry a mlhovky, motocyklové štíty a světla, plexiskla budíků, plastové dekorové lišty a ostatní dle dohody.

Světla před leštěnímSvětla po broušení a leštění

  Leštění světlometů děláme i na počkání

  Renovace obou předních světel většinou zabere 2 až 2,5 hodiny u běžných automobilů. Umožníme Vám celý proces renovace Vašich světel sledovat a na vlastní oči se přesvědčit, jaký je rozdíl mezi svítivostí zašlých světlometů a svítivostí světlometů, které byly renovovány profesionálními přípravky.

Světla po broušení a leštění


  Na vyleštěné světlomety poskytujeme záruku 1 rok.


na začátek stránky

© 2024 Filip Taubner | Taubner Auto Detailing , Mezihorská 20, 143 00 Praha 4 - Modřany